Sukcesy uczniów

Z wielką radością informujemy, że nasi uczniowie odnieśli kolejny wielki sukces w finale XVII Regionalnego Konkursu Recytatorskiego, który odbył się 3 czerwca 2017r. w Teatrze Powszechnym im. Jana Kochanowskiego w Radomiu .

Przed jury wystąpili najlepsi recytatorzy ze szkół podstawowych  naszego regionu, którzy musieli przejść długą drogę eliminacji zanim stanęli na scenie. Poziom konkursu był bardzo wysoki. Do finału zmagań recytatorskich zakwalifikowali się z naszej szkoły następujący uczniowie: Nina Zwolińska z klasy 2a, Michalina Kuna z klasy 3a i  Oliwier Węgrzyn z klasy 5b.

Oliwier wystąpił w kategorii kl. 4-6 recytując wiersz „Mole książkowe” H. Niewiadomskiej i fragment prozy z książki pt. „Adam” E. Jodko-Kuli. Jego prezentacja spodobała się bardzo jury w składzie: Wojciech Ługowski- aktor radomskiego teatru i Adrian Szary – poeta młodego pokolenia z Radomia.  Oliwier uzyskał II miejsce w kategorii dzieci starszych.

Michalina Kuna zaprezentowała utwór Aleksandry Strzałkowskiej pt. „Leśne Głupki i Jędza” oraz fragment „Bajki o tym, jak błędny rycerz nie uratował królewny,  a smok przeszedł  na wegetarianizm”. Jurorzy jej wspaniały występ uhonorowali  pierwszym miejscem w kategorii klas młodszych.
Jest to ważne osiągnięcie dla recytatorów dlatego też serdecznie im gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych konkursach!

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i drobne upominki, a zwycięzcy nagrody rzeczowe.

Opiekę nad uczniami sprawowały: Anna Jeżak, Lucyna Stępień i Iwona Streicher

Nasi wspaniali recytatorzy! - Oliwier, Michalina i Nina