Sukcesy uczniów

Już po raz czwarty nasza szkoła brała udział w Regionalnym Konkursie Wiedzy

o Kulturze Ziemi Radomskiej zorganizowanym przez SNaP i RODoN.

 W tym roku zmagały się z zadaniami konkursowymi dwie drużyny z klasy 6 a i klasy 4b. I etap konkursu odbył się 10.04.2017r. o godz. 15.00 w Zespole Szkół Spożywczych i Hotelarskich. Wszystkie grupy miały obowiązek rozwiązać test ze znajomości historii Radomia oraz Ziemi Radomskiej, a także dawnych zwyczajów wiosennych naszego regionu. Kolejny etap odbył się w Muzeum Wsi Radomskiej 5.05.2017 r. o godz.10.00. 
Obie drużyny w składzie:
6a: Dominika Adamczyk, Julka Guziak, Sabina Kluczny i Magda Nazarewicz
4b: Ewa Brudnias, Zuzia Jędrzejewska, Daria Kiełek, Julka Płukita oraz Kira Litwinowa z klasy 5b
 na początku zwiedzały najciekawsze obiekty w Muzeum Wsi Radomskiej: chałupy, kuźnię oraz młyn. Następnie brały udział w grach terenowych, po czym rozwiązywały quiz dotyczący obyczajów naszego regionu. Kolejnym etapem była prezentacja przygotowana przez poszczególne drużyny. Pierwsza z drużyn, z klasy 6 przygotowała prezentację multimedialną ukazującą życie i twórczość, słynnej na całym świecie radomianki, Marii Fołtyn.  Druga drużyna z klasy 4 przygotowała kukiełki w radomskich strojach regionalnych.
W krótkiej inscenizacji dziewczynki omówiły elementy stroju damskiego i męskiego.
 Nasza szkoła zdobyła – drużyna z klasy 4- II miejsce,
                                       drużyna z klasy 6 – IV miejsce.

Po zmaganiach konkursowych uczestnicy integrowali się przy wspólnym ognisku przygotowanym przez organizatorów.

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 33 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu, ul. Kolberga 5, 26-600 Radom

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ; tel: 48 363 75 73 ; tel./fax: 48 363 73 62