Sukcesy uczniów

W sobotę 3 grudnia 2016 roku w sali widowiskowej filii nr 6 Miejskiej Biblioteki Publicznej uczennice naszej szkoły uczestniczyły w imprezie finałowej XXVII Młodzieżowej Akademii Kultury MAK 2016.

Tematem konkursu była recenzja książki, po lekturze której zmienił się sposób postrzegania świata i ludzi. W pracy uczestnicy musieli umotywować, dlaczego wybrana książka stała się przedmiotem recenzji. Tegorocznemu konkursowi patronowały słowa Mieczysława Jastruna: Są książki, które wzruszają i są książki, które wstrząsnęły światem, te najważniejsze.
 Wśród ocenianych w konkursie 60 prac uczniów szkół podstawowych z Radomia i okolic znalazły się recenzje naszych uczennic: Anny Chmielewskiej z klasy 5a, Zuzanny Barszcz z klasy 6a i Katarzyny Szczęsnej z klasy 6d.
Komisja w składzie:
1. Marta Trojanowska –  p. o. Kierownika Działu Promocji Książki i Biblioteki MBP w Radomiu -  przewodnicząca.
2. Małgorzata Minda –  Instruktor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radomiu - członek.
3. Alicja Holender – Kierownik Filii nr 6 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radomiu – członek
przyznała:
- III miejsce ucz. Katarzynie Szczęsnej za recenzję książki Która to Malala? Renaty Piątkowska;
- Wyróżnienie ucz. Annie Chmielewskiej za recenzję książki Pollyanna Eleanor Hodgam Porter.
Serdecznie gratulujemy!

op. Edyta Okomska, Lidia Markiewicz