Sukcesy uczniów

Już po raz siódmy w Publicznej Szkole Podstawowej nr 33 w Radomiu odbył się turniej „Matematyczne Potyczki ” dla uczniów klas trzecich szkół podstawowych.

W zmaganiach matematycznych wzięli udział trzecioklasiści z radomskich szkół.


Cele turnieju to: rozwijanie zainteresowań matematycznych, logicznego myślenia, aktywności twórczej, umiejętności współpracy i współdziałania.
Zadania, które rozwiązywali uczniowie wymagały od nich wiadomości, ale przede wszystkim umiejętności ich zastosowania w sytuacjach typowych i problemowych.
W tegorocznej edycji zmierzyli się z: sudoku, rozwiązaniem zadań zawartych w bajce matematycznej, labiryntem, zakodowanym obrazkiem, logiczną łamigłówką i zadaniem arytmetycznym w języku angielskim. Wykazali się umiejętnością uogólniania, schematyzowania, kodowania, argumentowania i czytania tekstu matematycznego.
Turniej to zachęta do matematycznych rozumowań na miarę możliwości dzieci.
Pokazałyśmy dzieciom, że matematyka wcale nie jest taka trudna, dając im okazję i możliwość matematycznego tworzenia w formie zabawy. Postawiłyśmy na intelektualną aktywność i samodzielność uczniów, na grupowe a nie indywidualne współzawodnictwo, co zniwelowało sytuacje stresowe.


Główni sponsorzy turnieju to: Kratki.pl i cukiernia „Mak”, dzięki którym uczestnicy otrzymali wspaniałe nagrody i słodki poczęstunek. Patronat honorowy objęli: RODoN Radom i Kratki.pl. Patroni medialni to: Gość Niedzielny i Radio Plus.


Mamy nadzieję, że taka forma mierzenia się z matematyką wpłynie w przyszłości na wykorzystanie umiejętności matematycznych tam, gdzie będą wymagały tego potrzeby codzienności i zrozumienia roli, jaką matematyka odgrywa we współczesnym świecie.


Tegorocznym reprezentantom szkół – trafnych rozwiązań gratulują organizatorki turnieju: Joanna Dziwirek, Edyta Gutowska, Agnieszka Kutkowska, Anna Franaszczyk i Ilona Ślusarczuk.


Zwycięzcy VII edycji turnieju:


I miejsce – PSP nr 33
II miejsce – Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1
III miejsce – PSP nr 21
IV miejsce – PSP nr 5

Zdjęcia w galerii.

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 33 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu, ul. Kolberga 5, 26-600 Radom

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ; tel: 48 363 75 73 ; tel./fax: 48 363 73 62