Sukcesy uczniów

Już po raz siódmy w Publicznej Szkole Podstawowej nr 33 w Radomiu odbył się turniej „Matematyczne Potyczki ” dla uczniów klas trzecich szkół podstawowych.

W zmaganiach matematycznych wzięli udział trzecioklasiści z radomskich szkół.

Cele turnieju to: rozwijanie zainteresowań matematycznych, logicznego myślenia, aktywności twórczej, umiejętności współpracy i współdziałania.
Zadania, które rozwiązywali uczniowie wymagały od nich wiadomości, ale przede wszystkim umiejętności ich zastosowania w sytuacjach typowych i problemowych.
W tegorocznej edycji zmierzyli się z: sudoku, rozwiązaniem zadań zawartych w bajce matematycznej, labiryntem, zakodowanym obrazkiem, logiczną łamigłówką i zadaniem arytmetycznym w języku angielskim. Wykazali się umiejętnością uogólniania, schematyzowania, kodowania, argumentowania i czytania tekstu matematycznego.
Turniej to zachęta do matematycznych rozumowań na miarę możliwości dzieci.
Pokazałyśmy dzieciom, że matematyka wcale nie jest taka trudna, dając im okazję i możliwość matematycznego tworzenia w formie zabawy. Postawiłyśmy na intelektualną aktywność i samodzielność uczniów, na grupowe a nie indywidualne współzawodnictwo, co zniwelowało sytuacje stresowe.

Główni sponsorzy turnieju to: Kratki.pl i cukiernia „Mak”, dzięki którym uczestnicy otrzymali wspaniałe nagrody i słodki poczęstunek. Patronat honorowy objęli: RODoN Radom i Kratki.pl. Patroni medialni to: Gość Niedzielny i Radio Plus.

Mamy nadzieję, że taka forma mierzenia się z matematyką wpłynie w przyszłości na wykorzystanie umiejętności matematycznych tam, gdzie będą wymagały tego potrzeby codzienności i zrozumienia roli, jaką matematyka odgrywa we współczesnym świecie.

Tegorocznym reprezentantom szkół – trafnych rozwiązań gratulują organizatorki turnieju: Joanna Dziwirek, Edyta Gutowska, Agnieszka Kutkowska, Anna Franaszczyk i Ilona Ślusarczuk.

Zwycięzcy VII edycji turnieju:

I miejsce – PSP nr 33
II miejsce – Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1