Sukcesy uczniów

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Międzyszkolnym VI Konkursie Recytatorskim w Języku Niemieckim „Im Garten der Poesie”, zorganizowanym przez IV Liceum Ogólnokształcące im. T. Chałubińskiego w Radomiu.


Konkurs odbył się 4 czerwca 2019 r. i był adresowany do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Nasza szkoła PSP nr 33 znalazła się w gronie 9 szkół, które wzięły udział w tym konkursie.


PSP nr 33 reprezentowali: Eryk Kubala z kl. 4d, Oliwier Węgrzyn z kl. 7b oraz Łucja Traczyk z kl. 8d. Uczniowie przygotowali wiersze niemieckojęzycznych poetów. Prezentacje recytatorskie wzbogacone zostały o środki teatralne, rekwizyty i gesty sceniczne.


Celem konkursu było: rozwijanie zainteresowań poezją niemieckojęzyczną, doskonalenie znajomości języka niemieckiego oraz stworzenie możliwości zaprezentowania swoich umiejętności językowych i artystycznych.


Wśród uczniów nagrodzonych w konkursie są reprezentanci naszej szkoły.


I miejsce zajął Oliwier Węgrzyn z kl. 7b. Zaprezentował wiersz „Der Sommer”, którego autorem jest August Heinrich Hoffmann von Fallersleben.
III miejsce otrzymała Łucja Traczyk z kl. 8d, za recytację wiersza „Schule fertig” Norberta Van Tiggelen.
Wyróżnienie zdobył Eryk Kubala, uczeń kl. 4d, który przygotował wiersz „Gemüseball” Wernera Halle.


Serdecznie gratulujemy !


nauczyciel języka niemieckiego
Wioletta Prawda - Kwiędacz

Zdjęcia w galerii.

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 33 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu, ul. Kolberga 5, 26-600 Radom

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ; tel: 48 363 75 73 ; tel./fax: 48 363 73 62