Sukcesy uczniów

W dniu 12 grudnia w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 został rozegrany Finał Halowej Piłki Nożnej Chłopców rocznik 2007 i młodszy w ramach XV Radomskiej Olimpiady Młodzieży.

Do rywalizacji w tegorocznej edycji przystąpiło 25 radomskich szkół. Uczniowie naszej szkoły, którzy w ubiegłorocznej edycji zdobyli brązowe medale tym razem sprawili bardzo miła niespodziankę zdobywając po raz pierwszy w historii startów w tych rozgrywkach II miejsce ulegając w decydującym pojedynku uczniom z PSP nr 9.

Przebieg rozgrywek:

W fazie grupowej odnieśliśmy trzy zwycięstwa

z PSP nr 15 3 – 1,

z PSP nr 29 4 – 2

oraz z PSP nr 7 3 - 0.

W półfinale przyszło nam rywalizować z uczniami z PSP nr 24, których pokonaliśmy 3 – 1 i z PSP nr 4, których zwyciężyliśmy 4 – 2.

Pierwszy finałowy mecz zaczęliśmy od zwycięstwa 3 - 1 z PSP nr 5, w kolejnym pokonaliśmy gospodarzy tegorocznej edycji PSP nr 2 2 – 0.

Przed ostatnim spotkaniem remis dawał nam triumf w całych zawodach, ale po dwóch prostych błędach naszych zawodników przegraliśmy z PSP nr 9 2 – 0.

Pomimo porażki nasz start w tych zawodach należy uznać za bardzo udany.

W XV Radomskiej Olimpiadzie Młodzieży w Halowej Piłce Nożnej naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie: Ilian Gregorek, Wiktor Kopycki, Sebastian Śwircz, Alessandro Miranda, Szymon Dański, Olaf Korycki, Franciszek Kobza oraz Stanisław Patynowski.

Opiekunem grupy był nauczyciel wychowania fizycznego - p. Jarosław Fereniec.