Sukcesy uczniów

8 maja 2018 w Domu Esterki odbył się finał konkursu regionalnego.

Uczestniczki: Ewa Brudnias, Zuzia Jędrzejewska, Daria Kiełek, Julka Płukita z klasy 5b i Kira Litwinowa z klasy 6b pod opieką p. Anny Jeżak reprezentowały naszą szkołę w tym konkursie. Dziewczynki musiały się wykazać doskonałą wiedzą o zabytkach Radomia oraz o zwyczajach ludowych na Ziemi Radomskiej. Konkurs był trzystopniowy. Podczas pierwszego etapu należało rozwiązać test dotyczący informacji na temat Radomia, wielkich ludzi pochodzących z Radomia oraz zwyczajów ludowych na Ziemi Radomskiej. Najwięcej emocji i wiedzy uczestniczki zdobyły w drugim etapie, kiedy to pani przewodnik PTTK Ewa Kutyła oprowadziła wszystkich po średniowiecznym Radomiu, a później należało rozwiązać zadania w terenie. Praca z planem miasta, poszukiwanie ukrytych miejsc z zaszyfrowanych wskazówek oraz odnajdywanie zabytków na podstawie fragmentów fotografii to nie lada wyzwanie. Podczas finału dziewczynki musiały rozwiązać 10 pytań quizu,

a także przedstawić scenkę z historii Radomia. Uczestniczki konkursu przedstawiły scenkę ukazującą wznoszenie zamku radomskiego. Po trzech etapach nasza drużyna zdobyła I miejsce.

Gratulacje!

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 33 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu, ul. Kolberga 5, 26-600 Radom

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ; tel: 48 363 75 73 ; tel./fax: 48 363 73 62