Sport

W dniu 8 grudnia w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 został rozegrany Finał Halowej Piłki Nożnej Chłopców rocznik 2006 i młodszy w ramach XIV Radomskiej Olimpiady Młodzieży. Do rywalizacji w tegorocznej edycji przystąpiła rekordowa liczba szkół – ogółem 25. Uczniowie naszej szkoły sprawili bardzo miła niespodziankę zdobywając po raz pierwszy w historii tych rozgrywek brązowe medale. Ale droga do największego sukcesu nie była taka łatwa, bo musieli wznieść się na wyżyny swoich umiejętności. W fazie grupowej wygraliśmy trzy spotkania eliminując, między innymi uważaną przed rozgrywkami za jednego z głównych faworytów do złota, PSP nr 9. W półfinale nasi podopieczni pokonali swoich rówieśników z PSP nr 32 i PSP nr 34 po 3:1i już było wiadomo, że przyjdzie nam rywalizować o medalowe pozycje. W pierwszym finałowym meczu pomiędzy naszą drużyną, a reprezentacją PSP nr 3 padł remis 1:1. Był to najlepszy mecz w wykonaniu naszej drużyny w przekroju całego turnieju, a bohaterem tej potyczki okazał się nasz bramkarz Wiktor Kopycki, który swoimi interwencjami walnie przyczynił się do końcowego wyniku. W drugim spotkaniu po bardzo wyrównanej grze zwyciężyliśmy 1:0 uczniów z PSP nr 4. W ostatnim meczu przyszło nam rywalizować z gospodarzem turnieju PSP nr 2. Do ostatnich sekund utrzymywał się wynik remisowy 1:1, dający nam drugie miejsce w zawodach, jednak 10 sekund przed końcowym gwizdkiem straciliśmy decydującą bramkę przegrywając 2:1.Trochę szkoda, ale po ceremonii wręczenia pucharu i medali nasi chłopcy byli bardzo szczęśliwi z osiągniętego sukcesu. Wielkie gratulacje dla naszych zawodników oraz gorąco dopingujących i trzymających mocno kciuki rodziców. W tegorocznych rozgrywkach naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie: Gregorek Ilian, Kopycki Wiktor, Miranda Alessandro, Kilianek Szymon, Kupisz Oskar, Sieczka Kacper, Stępień Karol, Zawal Aleksander. Opiekunem grupy był nauczyciel wychowania fizycznego Jarosław Fereniec. Zapraszamy do obejrzenia krótkiego materiału filmowego z zawodów oraz galerii zdjęć.

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 33 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu, ul. Kolberga 5, 26-600 Radom

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ; tel: 48 363 75 73 ; tel./fax: 48 363 73 62