2017/18

10 czerwca 2018 r. przed Urzędem Miejskim w Radomiu odbył się VI Piknik Zdrowia
i Ogólnopolska Akcja Krwiodawstwa „Motoserce”. Piknik miał na celu promocję zdrowego stylu życia oraz honorowe oddawanie krwi. W tym ważnym wydarzeniu naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Igor Madej i Maksymilian Pałczyński z kl. 3c oraz Zuzanna Chustecka, Zuzanna Oleksiak i Mateusz Nowacki z kl. 6b.
Uczniowie udzielali informacji na temat pierwszej pomocy przedmedycznej. Pokazywali jak sprawdzać przytomność, oddech poszkodowanego oraz jak prawidłowo wykonać resuscytację krążeniową – oddechową, czyli wdechy ratownicze
i uciskanie klatki piersiowej. Ich prezentacja spotkała się z zainteresowaniem i życzliwością rówieśników oraz dorosłych.
Opiekę nad uczniami sprawowały : p. Nicola Dembska-Kornaga i p. Dorota Fereniec.