2017/18

Wielkim sukcesem zakończył się udział uczniów naszej szkoły w finale XVIII Regionalnego Konkursu Recytatorskiego w Radomiu, który odbył się 19 maja 2018 r. Teatrze Powszechnym im. Jana Kochanowskiego w Radomiu.

Przed jury w składzie: Wojciech Ługowski i Karol Puciaty- aktorów radomskiego teatru wystąpili najlepsi recytatorzy ze szkół podstawowych naszego regionu, którzy przeszli długą drogę eliminacji zanim stanęli na scenie. Poziom konkursu był bardzo wysoki. Do finału zmagań recytatorskich zakwalifikowali się z naszej szkoły następujący uczniowie: Aleksandra Woźniak z klasy 2a, Nina Zwolińska z klasy 3a, Michalina Kuna z klasy 4a, Natalia Gogacz z klasy 5d i Oliwier Węgrzyn z klasy 6b.

W kategorii klas I-III wystąpiła Aleksandra Woźniak, która za swój występ otrzymała wyróżnienie oraz Nina Zwolińska, której prezentacja bardzo spodobała się jury i uzyskała II miejsce. Michalina Kuna w kategorii klas IV-VII za swój wspaniały występ decyzją jury została nagrodzona I miejscem, a Oliwier Węgrzyn i Natalia Gogacz  uhonorowani zostali wyróżnieniami.
Możliwość głosu miała również publiczność zgromadzona w teatrze, która zachwycona występem Niny Zwolińskiej nagrodziła ją I miejscem.
Wszyscy nasi uczniowie otrzymali dyplomy, nagrody książkowe oraz drobne upominki. Serdecznie gratulujemy naszym zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów!
Opiekę nad uczniami sprawowały: Lucyna Stępień, Iwona Streicher i Marzena Wasilewska