2017/18

Wielkie dzieło nawrócenia świata

rozpoczyna się od małych nieraz wysiłków,

od budowania zgody w rodzinach, parafiach, szkołach.

 

Razem tworzymy rodzinę – pod takim hasłem społeczność Publicznej Szkoły Podstawowej nr 33 w Radomiu bawiła się wspólnie podczas festynu, który zgromadził całe rodziny naszych wspaniałych uczniów. Przybyli również czcigodni goście: Prezydent Miasta Radomia p. Radosław Witkowski, Wiceprezydent  

p. Konrad Frysztak,  Radna Rady Miejskiej  p. Wioletta  Kotkowska,  Proboszcz Parafii NMP Królowej Świata ks. Ireneusz Gizan, Dyrektor Publicznego Przedszkola nr 17 p. Anna Belowska oraz przedstawiciele Spółdzielni Mieszkaniowej ,,Nasz Dom” i MOPS-u. O godzinie 16.00 gospodarz  imprezy – Dyrektor PSP nr 33 p. Andrzej Tomczyk powitał wszystkich zgromadzonych i zaprosił do zabawy.

 Atrakcji było mnóstwo. Przygotowano dla każdego coś miłego. Dzieciaki mogły  skorzystać z dmuchanego zamku  zjeżdżalni, odbyć ,,podróż na grzbiecie wierzchowca”, spełnić swoje balonowe fantazje, poddać się zabiegom malowania twarzy, a nawet tatuażu (co prawda takiego z henny, ale jednak) oraz wziąć udział

w loterii. Rodzice podziwiali prace swoich milusińskich prezentowane podczas kiermaszu.

Wszyscy zgromadzeni z wielkim zainteresowaniem oglądali występy artystyczne przygotowane przez naszych uczniów i nauczycieli. Były: tańce, popisy wokalne, pokazy sportów walki., a nawet Zumba. Wszystko przy akompaniamencie zespołu muzycznego.       

W tym samym czasie na innej arenie – w sali gimnastycznej - odbywały się rozgrywki sportowe. Najpierw rywalizowali uczniowie klas III w ,,Olimpiadzie Dziesięciolatka”, a później rozegrano niezwykle wyrównany mecz piłki siatkowej: Rodzice i Uczniowie kontra Nauczyciele PSP nr 33.

Na zmęczonych i głodnych czekał pyszny poczęstunek. W ,,Wiejskim zakątku” można było posilić się kiełbaską z grilla, wojskową grochówką i pajdą chleba ze smalcem, a w naszej ,,Kawiarence” spędzić miło czas na rozmowie przy kawie i ciastku. Spragnionym ochłody oferowano napoje i lody.

Podczas festynu rodzinnego w naszej szkole wszyscy świetnie się bawili, słoneczko grzało, a dzieciaki i ich rodzice uśmiechali się radośnie. 

Patronat medialny nad imprezą sprawowali: Radio Plus i Gość Niedzielny.

Zdjęcia w galerii.

Patronat medialny nad festynem rodzinnym:

Radio Plus - relacja - kliknij tu

Gość Niedzielny

 

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 33 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu, ul. Kolberga 5, 26-600 Radom

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ; tel: 48 363 75 73 ; tel./fax: 48 363 73 62