2017/18

W konkursie wiedzy religijnej dla uczniów klas IV - VI szkół podstawowych

w pierwszym etapie wzięło udział 2116 osób ze 164 szkół.

16 maja 2018 r. w Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu. odbył się Diecezjalny finał konkursu, w którym uczestniczyło 126 uczniów. Zmierzyli się oni
z tematem "Jasnogórska Królowa Polski".
Naszą szkołę reprezentował Wiktor Maj – uczeń klasy V d, który został laureatem etapu szkolnego.
Ks. Biskup Henryk Tomasik powiedział: "Gratuluję wszystkim uczestnikom, bo wszyscy jesteście zwycięzcami. Ten konkurs jest bardzo ważnym krokiem w tym kierunku, aby jeszcze bardziej poznać i pokochać Matkę Bożą oraz naśladować Jej wiarę, Jej miłość. Matka Boża chce nam pokazać przede wszystkim osobę Pana Jezusa. Człowiek, który jest blisko Matki Najświętszej, będzie także blisko Pana Jezusa".
Dyplomy uczestnikom i nagrody laureatom wręczał bp Henryk Tomasik i ks. Jarosław Wojtkun, rektor WSD.
Sejm i Senat ogłosił rok 2017 Rokiem 300-lecia koronacji obrazu Matki Bożej Częstochowskiej.
Pomimo tego, że konkurs był trudny, Wiktor wyraził chęć udziału w kolejnej edycji konkursu wiedzy religijnej.