Aktualności

W dniu 18 maja 2018 roku w naszej szkole została zorganizowana, po raz pierwszy, Noc filmowa.
Przedsięwzięcie było jednym z punktów realizowanej w naszej szkole innowacją filmową 33 bliżej filmu. Warunkiem uczestnictwa było: bycie uczniem siódmej klasy, dobry humor, zgoda rodziców, że odbiorą swoje dzieci równiutko o godzinie 23.00 oraz przyniesienie swojego ulubionego kubka i płaskiego talerza.
O godzinie 18.00 przybyło 35 uczniów z klas siódmych. Udali się oni do sali 104, gdzie odbyła się część teoretyczna związana z edukacją filmową oraz przeprowadzono rozmowę na temat właściwego zachowania się w trakcie spotkania. Następnie młodzież przeszła na drugie piętro łącznika nowej szkoły, czyli sali kinowej. W pomieszczeniu były już rozłożone materace, przygotowane termosy
z gorącą herbatą i torebki z upieczonym pop cornem. Wszyscy zajęli swoje miejsca i zaczęli oglądać pierwszy film z gatunku komediodramat. W trakcie seansu i na koniec niektórym ,,zaczerwieniły się” oczy. Po projekcji na uczniów czekała miła niespodzianka w postaci ciepłego poczęstunku, czyli ,,trochę niezdrowej” pizzy
z "Da Grasso”. Żeby podana żywność nie zaszkodziła, zaserwowano gorącą herbatę. Po wspólnym posiłku uczniowie zasiedli do oglądania drugiego filmu. Drugi seans był połączeniem thrillera z dramatem. Ta projekcja również wywołała wiele emocji. Po obejrzeniu filmu młodzież posprzątała ,,salę kinową”, a następnie udała się do sali 104, gdzie odbyła się wspólna dyskusja oraz podsumowano Noc filmową. Gdy wybiła godzina 23.00 wszyscy rodzice punktualnie odebrali swoje ,,pociechy”.
Mamy nadzieję, że takie ,,noce” staną się tradycją naszej szkoły.
Dziećmi opiekowały się panie: Edyta Gutowska (obsługa sprzętu), Iwona Bednik-Szymańska (oprawa plastyczna), Marzena Wasilewska (nauczyciel języka polskiego) oraz koordynator przedsięwzięcia Edyta Malec -Ćwiek (organizacja i logistyka, a przede wszystkim pani od edukacji filmowej w PSP nr 33).

Zdjęcia w galerii.

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 33 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu, ul. Kolberga 5, 26-600 Radom

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ; tel: 48 363 75 73 ; tel./fax: 48 363 73 62