Kwiecień był miesiącem, który obfitował w wydarzenia związane z czytaniem książek. W ramach „Małej Wiosny Literackiej” uczniowie klasy 3A spotkali się z radomskim bajkopisarzem panem Wojciechem Krupą. Spotkanie było poświęcone tematowi „Jak powstaje książka?”. Pan Wojciech Krupa opowiedział jak wygląda proces twórczy, co to jest wena, w jakich okolicznościach przychodzą mu pomysły na nową książkę czy wiersz. Przeczytał nam fragmenty książki, którą obecnie pisze. Jej bohaterem jest Pan Jączek – tajemnicza, fantastyczna postać oraz zbuntowane kapusty i ogórki, które uciekają jesienią z pola, aby uniknąć zakiszenia. Książka zapowiada się interesująco.
23 kwietnia to Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Zorganizowaliśmy z tej okazji klasowe czytanie ulubionych książek. Napisaliśmy też recenzje książek, które polecamy do przeczytania. Powstał dzięki temu ranking – „Złota lista książek klasy 3A” – pozycji, które warto przeczytać.
Od listopada 2017 r. w każdy poniedziałek na przerwie o godz. 12.30 czytamy książki naszym młodszym koleżankom i kolegom z oddziału przedszkolnego O2. Co tydzień inny zespół czytelniczy oznakowany plakietką z mądrością czyta ulubione książki naszym najmłodszym czytelnikom np. „O wróbelku Elemelku”, „Z przygód krasnala Hałabały” i inne. Nasze wspólne spotkania są bardzo miłe i sympatyczne. Myślimy, że dzięki temu rozbudziliśmy zainteresowanie książkami i czytaniem. Lubimy te poniedziałkowe spotkania. I oczywiście „Lubimy czytać”.