My, uczniowie klasy 3A jesteśmy miłośnikami awiacji, dlatego z entuzjazmem przyjęliśmy od naszej wychowawczyni wiadomość o wycieczce na lotnisko na Sadkowie. I tak 8 maja 2018 roku stanęliśmy u bram 42 bazy Lotnictwa Szkoleniowego. A tam czekało na nas moc atrakcji! Najpierw poznaliśmy budowę i działanie spadochronu. Pan major zaprezentował nam działanie świecy dymnej, która pozwala zlokalizować pilota. Następnie w hangarze mogliśmy zaznajomić się z samolotami. Zwiedziliśmy wnętrze samolotu transportowego „Bryza”, a także zobaczyliśmy kokpit samolotu szkoleniowego „Orlik”.
Ogromną frajdę sprawiło nam spotkanie ze strażakami, którzy pełnią służbę na lotnisku. Każdy z nas przymierzył kask, a także lał wodę z węża strażackiego. Ale największą atrakcją były ćwiczenia na symulatorze lotu. Przez chwilę mogliśmy zasiąść za sterami „Orlika” i pilotować samolot. Okazało się, że nie mamy predyspozycji,
aby w przyszłości zostać pilotami. Ale mimo to i tak pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły. Na pewno w sierpniu wybierzemy się na pokazy „Air Show”. Będziemy podziwiać to, co będzie się działo na radomskim niebie.