2017/18

W dniach 9-11.05.2018 r. uczniowie z klasy 4a oraz 5c wybrali się na wycieczkę do Zawoi położonej w Beskidzie Żywieckim. Na uczestników wyprawy czekało mnóstwo atrakcji.  Zwiedzanie Ośrodka Edukacyjnego Babiogórskiego Parku Narodowego, który od 1976 roku jest rezerwatem biosfery Unesco, było doskonałą lekcją przyrody. Zgromadzono tam eksponaty dotyczące flory i fauny terenu Babiej Góry a także folkloru i ekologii.
Dzieci złożyły także wizytę w gospodarstwie agroturystycznym, zajmującym się hodowlą danieli w naturalnych warunkach. W różnych porach dnia i roku można być świadkiem zachowań tych pięknych zwierząt. Uczniowie mogli karmić sarny i daniele z ręki - dostarczyło to niesamowitych wrażeń.
W Centrum Zabawki Drewnianej w Stryszawie dzieci zobaczy  stare wzory zabawek ludowych oraz poznały zasady ich tworzenia.
Podróż dookoła świata stała się możliwa w Parku Miniatur w Inwałdzie, gdzie  znajduje się ponad 50 modeli najsławniejszych cudów architektonicznych świata, m.in. Świątynia Akropolu, Koloseum, Krzywa Wieża w Pizie, Bazylika św. Piotra, Statua Wolności. Po zwiedzeniu warowni, każdy mógł spróbować swoich sił w strzelaniu
z łuku.
Wieczorami czekały na nas atrakcje takie jak: warsztaty tworzenia zabawek z sianka, które prowadzone były przez twórców ludowych, którzy stworzyli słomianego misia do kulowego filmu Stanisława Barei, malowanie na szkle, czy też podziwianie występu gawędziarzy zawojskich.
Katarzyna Karolik-Ruta
Renata Pierzchalska