2017/18

26 kwietnia 2018 r. uczniowie klas 3A i 3D uczestniczyli w całodniowej wycieczce po Ziemi Świętokrzyskiej.
Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzanie „Oceaniki” czyli zespołu akwariów mieszczących ponad 300 gatunków ryb z całego świata. Zainteresowanie wzbudziły piranie, rekiny, płaszczka Gosia oraz kolorowe błazenki. Zachwycające były piękne koralowce.
Następnie uczniowie wzięli udział w warsztatach plastycznych pt. „Magiczne sztuczki
w słoiku” i wykonali piękne miniakwaria.
Kolejnym, wzruszającym punktem wycieczki była wizyta u Bartka. Ten piękny, liczący 800 lat dąb ciągle zachwyca i wzbudza dumę. Wiąże się z nim wiele ciekawych legend.
Interesującym miejscem były ruiny huty żelaza w Samsonowie.
Wycieczka zakończyła się zwiedzaniem Jaskini Raj i podziwianie nacieków - stalaktytów i stalagmitów.
Ta wycieczka była wspaniałą lekcją przyrody.