2017/18

Pracowite przygotowania do tegorocznego międzyszkolnego festiwalu piosenki angielskiej zakończyły się w słoneczny poranek dwudziestego czwartego kwietnia, kiedy sala gimnastyczna naszej szkoły zapełniła się uczestnikami, gośćmi i sympatykami SING ALONG. I zaczęło się! Po uroczystym otwarciu festiwalu przez pana dyrektora Andrzeja Tomczyka dwudziestu sześciu uczniów z dwunastu radomskich szkół podstawowych zachwycało nas i zaskakiwało wspaniale brzmiącymi głosami
i porywającymi interpretacjami piosenek w języku angielskim. A były wśród nich takie przeboje jak „There’s Nothing Holding Me Back”, „Beauty and the Beast”, „Diamonds”, „Somewhere Over the Rainbow”, „You Raise Me Up” i wiele innych.
Prezentacje oceniało pod względem językowym, muzycznym i artystycznym jury w składzie:
- dyrektor metodyczny szkoły języka angielskiego City College pani Barbara Skrok (przewodnicząca jury)
- doradca metodyczny Radomskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli pani Monika Podsiadło
- nauczycielka muzyki, członkini chóru Gospel Radom, wieloletnia jurorka konkursu pieśni patriotycznej, pani Renata Świderska
- członkini chóru Festa Allegra, wicedyrektor naszej szkoły pani Anna Franus.
I doprawdy jury miało niełatwe zadanie, ale po długich obradach zdecydowało przyznać następujące nagrody:
I miejsce: Klaudia Warda PSP nr 34 („Stay”)
II miejsce: Karolina Stysiak i Łucja Traczyk PSP nr 33 („There’s Nothing Holding Me Back”)
III miejsce: Amelia Żurowska PSP nr 34 (‘”Somewhere Over the Rainbow„)
Jury przyznało również wyróżnienie muzyczne Szymonowi Tyczyńskiemu (PSP nr 4) oraz językowe Lenie Chrząszcz (PSP nr 9).
Nagrodę dla najlepszej solistki festiwalu publiczność przyznała Amelii Żurowskiej (PSP nr 34).
Koncert poprowadziły uczennice kl. 5d Natalia Gogacz i Anna Szczepanowska.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy niebywałych zdolności językowych i muzycznych!
Organizatorami V Międzyszkolnego Festiwalu Piosenki Angielskiej SING ALONG były nauczycielki języka angielskiego i muzyki.
Licznym sponsorom i sympatykom festiwalu, którzy zaangażowali się w jego organizację i wspierali nasze wspólne dzieło serdecznie dziękujemy.
Patronat medialny:
"Gość Niedzielny" nr 21/2018