Aktualności

W dniu 18 kwietnia przedstawiciele Szkolnego Klubu UNICEF odwiedzili w Urzędzie Miasta pana wiceprezydenta Miasta Radomia, Karola Semika.

Uczniowie klas trzecich realizują w miesiącu kwietniu program „ Miasto Przyjazne Dzieciom”, którego celem jest wsparcie lokalnych społeczeństw we wdrażaniu Konwencji Praw Dziecka. Dzięki temu możemy realizować prawa najmłodszych obywateli. Program ten zakłada uczynienie dzieci pełnoprawnymi obywatelami miasta mającymi możliwość uczestnictwa w jego życiu, co oznacza, że ich prawa

i potrzeby są respektowane na równi z prawami dorosłych obywateli. Dzieci powinny mieć zagwarantowany dostęp, nie tylko do podstawowych dóbr i usług, ale również do zabawy, odpoczynku

i sportu.
Dzieci przygotowały pytania, żeby sprawdzić, co nasze miasto robi żeby było przyjazne dzieciom. Pan wiceprezydent starał się odpowiedzieć na pytania w sposób rzeczowy, ale jednocześnie prosty do zrozumienia dla naszych uczniów. Było to spotkanie, którego dzieci długo nie zapomną. 

  

Opiekunowie:
Katarzyna Karolik- Ruta
Katarzyna Pyciarz

Zdjęcia w galerii.

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 33 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu, ul. Kolberga 5, 26-600 Radom

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ; tel: 48 363 75 73 ; tel./fax: 48 363 73 62