2017/18

W dniach 04- 06.04.2018r. obchodziliśmy w naszej szkole Dni Autyzmu.

Kolorem przewodnim autyzmu jest niebieski. W tych dniach cała społeczność szkoły starała się zaakcentować tą barwą swój ubiór.

Korytarze oraz sale lekcyjne zostały udekorowane niebieskimi chmurkami, które przygotowali uczniowie wraz z wychowawcami. Wiedzę na temat autyzmu dzieci

i rodzice mogli pogłębiać zapoznając się z materiałami prezentowanymi na gazetkach ściennych. Klasy 4- 7 obejrzały film „BBC My Autism”, który miał na celu przybliżyć trudności w funkcjonowaniu osób z zaburzeniem za spektrum autyzmu. Po filmie odbyła się dyskusja prowadzona przez psychologa, pedagoga, logopedę oraz panią M. Malicką. Ogłoszono konkurs na wykonanie plakatu związanego z problematyką autyzmu. Społeczność szkoły włączyła się w radomskie obchody Dni Autyzmu uczestnicząc w niebieskim korowodzie. Udekorowani niebieskimi sercami i niebieskimi balonami przeszli główną ulicą miasta w kierunku parku im. Kościuszki. Tam odbyły się występy dzieci z różnych placówek. Naszą szkołę reprezentował uczeń klasy trzeciej, który wykonał utwór na keebordzie oraz zaprezentował wykonane przez siebie maleńkie figurki z plasteliny przedstawiające postaci

z filmów dla dzieci.

Zdjęcia w galerii.

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 33 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu, ul. Kolberga 5, 26-600 Radom

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ; tel: 48 363 75 73 ; tel./fax: 48 363 73 62