Aktualności

21 marca uczniowie brali udział w przedstawieniu profilaktyczno- edukacyjnym

w wykonaniu grupy teatralnej "Inspiracja" z Krakowa.

Klasy IV- V obejrzały spektakl pt. „W krainie bajtów”. Aktorzy w zabawny sposób uświadomili uczniom, jakie zagrożenia czyhają na nich w wirtualnym świecie Internetu i czym grozi uzależnienie od telewizji i gier komputerowych.
Klasy VI- VII obejrzały spektakl „Wyjść poza schemat” niosący przesłanie, że jeśli chcemy skutecznie przeciwstawić się przemocy i coraz częstszej cyberprzemocy musimy działać poza utartymi schematami. Brak naszej reakcji w sytuacji, gdy ktoś krzywdzi innych, wyklucza ich z grupy rówieśniczej poprzez obraźliwe maile i SMS-y, publikuje ośmieszające informacje i zdjęcia, czy podszywa się pod inną osobę w sieci rozzuchwala sprawców, powodując kolejne ataki.

Przedstawienia i podsumowujący je dialog aktora z widownią wskazały konkretne sposoby poruszania się w wirtualnym świecie oraz reagowania na cyberprzemoc.

Małgorzata Moczydłowska – psycholog szkolny

Zdjęcia w galerii.

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 33 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu, ul. Kolberga 5, 26-600 Radom

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ; tel: 48 363 75 73 ; tel./fax: 48 363 73 62