2017/18

13 marca 2018 roku uczniowie klasy III d udali się na wycieczkę do Papugarni. To miejsce, w którym mieszka 38 papug różnych gatunków. Są tam ary macao, konury słoneczne, konury ognistobrzuche, konury czarnogłowe, kakadu różowe i barwinki czarnogłowe.
Na początek pani z obsługi zapoznała uczestników wycieczki z regulaminem, jaki obowiązuje w Papugarni. Należało zdjąć  biżuterię, zegarki oraz ozdoby włosów, ponieważ papugi, prawie tak jak sroki, chętnie się  interesują tym co błyszczy. 
Po zdezynfekowaniu rąk  można było znaleźć się w królestwie papug. Dzieci zakupiły porcję karmy  dla ptaków i mogły je samodzielnie karmić. Papugi  czasem same siadały na ramionach, rękach, czy głowach odwiedzających je dzieci, co widać na załączonych zdjęciach. Ptaki były bardzo przyjazne
i delikatne, chętnie jadły karmę. Dzieci z dużym zainteresowaniem poznawały kolejnych mieszkańców Papugarni, a obcowanie z ptakami sprawiło im ogromną radość. Atrakcją pobytu w Papugarni były też zajęcia plastyczne. Każde dziecko pomalowało według własnego pomysłu drewnianą sylwetkę papugi i zabrało swoją papużkę na pamiątkę do domu.  Pobyt w Papugarni był interesującą lekcją przyrody, żal było się rozstawać z uroczymi, barwnymi ptaszkami.

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 33 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu, ul. Kolberga 5, 26-600 Radom

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ; tel: 48 363 75 73 ; tel./fax: 48 363 73 62