2017/18

W związku z obchodami Narodowego Dnia Pamięci "Żołnierzy Wyklętych"  w naszej szkole odbyło się spotkanie klas siódmych z panem dr Arkadiuszem Kutkowskim, pracownikiem Instytutu Pamięci Narodowej, który przybliżył  naszym  siódmoklasistom  tematykę  związaną z  historią powojennej Polski, w tym Żołnierzy Wyklętych.

Nasza społeczność szkolna  została obdarowana przez Pana doktora kilkoma pozycjami  związanymi z powojennymi  dziejami naszego kraju. Po prelekcji  wyświetlono film, pt. ,,Zagończyk”, który dotyczył jednego z żołnierzy podziemia antykomunistycznego, działającego na terenie ziemi radomskiej.  Po spotkaniu z Panem doktorem odbyła się debata pomiędzy przedstawicielami klas siódmych na temat: ,,Czy Żołnierzy Wyklętych  można nazwać bohaterami?”. Nasz gość jest współautorem wystawy ,,Bić się do końca. Podziemie niepodległościowe w regionie radomskim w latach 1945-1950”, którą można oglądać w naszej szkole do 16 marca 2018 r. Organizatorzy spotkania: Urszula Celi, Wioleta Prawda-Kwiędacz.