2017/18

W związku z obchodami Narodowego Dnia Pamięci "Żołnierzy Wyklętych"  w naszej szkole odbyło się spotkanie klas siódmych z panem dr Arkadiuszem Kutkowskim, pracownikiem Instytutu Pamięci Narodowej, który przybliżył  naszym  siódmoklasistom  tematykę  związaną z  historią powojennej Polski, w tym Żołnierzy Wyklętych. 

Nasza społeczność szkolna  została obdarowana przez Pana doktora kilkoma pozycjami  związanymi z powojennymi  dziejami naszego kraju. Po prelekcji  wyświetlono film, pt. ,,Zagończyk”, który dotyczył jednego z żołnierzy podziemia antykomunistycznego, działającego na terenie ziemi radomskiej.  Po spotkaniu z Panem doktorem odbyła się debata pomiędzy przedstawicielami klas siódmych na temat: ,,Czy Żołnierzy Wyklętych  można nazwać bohaterami?”. Nasz gość jest współautorem wystawy ,,Bić się do końca. Podziemie niepodległościowe w regionie radomskim w latach 1945-1950”, którą można oglądać w naszej szkole do 16 marca 2018 r. Organizatorzy spotkania: Urszula Celi, Wioleta Prawda-Kwiędacz.

Zdjęcia w galerii.

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 33 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu, ul. Kolberga 5, 26-600 Radom

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ; tel: 48 363 75 73 ; tel./fax: 48 363 73 62