2017/18

W dn. 16.02. – 18. 02. 2018 r. pod opieką p. Elżbiety Skierskiej-Markowicz uczestniczyliśmy w trzydniowych rekolekcjach , które odbyły się w Ośrodku Edukacyjno – Charytatywnym „Emaus” w Turnie.
Rekolekcjonista ks. Daniel Glibowski pokazywał nam wolontariuszom,  jak dostrzec drugiego człowieka, porozmawiać z nim, uśmiechnąć się, zauważyć jego smutek, jego troski. Uczył nas jak dawać miłość w szkole, w klasie, w naszych domach rodzinnych. Uwrażliwiał nasze serca na pomoc szczególnie tym, których nie lubimy, z którymi ciężko przebywać,  bo oni są najbardziej potrzebującymi.
W sobotę uczestniczyliśmy we Mszy Świętej, którą celebrował ks. bp Piotr Turzyński. W czasie homilii ks. Biskup  zachęcał nas wolontariuszy do czynienia dobra. Podkreślał, że  człowiek potrzebuje czynić dobro, bo tylko wtedy nasze życie ma sens. Prosił, byśmy pomagali innym czynić dobro i abyśmy nie ustawali w czynieniu wielkich rzeczy.
Rekolekcje były naprawdę pięknym duchowym przeżyciem dla nas wszystkich i pozwoliły nam bardziej zrozumieć sens służby  miłości dla drugiego człowieka.
Dziękujemy za zaproszenie i do zobaczenia za rok !!!

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 33 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu, ul. Kolberga 5, 26-600 Radom

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ; tel: 48 363 75 73 ; tel./fax: 48 363 73 62