2017/18

W tym roku szkolnym uczniowie klasy pierwszej uczestniczą w innowacyjnych zajęciach rekreacyjno-sportowych „Ruch – na zdrowie”. Ich głównym celem jest upowszechnienie sportu, rekreacji i aktywności fizycznej wśród dzieci w wieku wczesnoszkolnym, a poprzez zabawy i gry korekcyjne kształtowanie prawidłowej postawy. Uczniowie mają możliwość spędzania czasu wolnego aktywnie i z pożytkiem dla ich zdrowia. Pozwalają odpocząć, zregenerować siły fizyczne i psychiczne po całodziennym pobycie w szkole, rozwijać i pogłębiać zainteresowania sportowe, posługują się różnymi przyborami. Poznają sposoby rozładowania napięć i negatywnych emocji, pokonują również swoje słabości. Czas tu spędzony stwarza okazję do świetnej zabawy, a także samodzielnej inspiracji różnorodnych działań ruchowych dziecka w czasie wolnym, w domu czy w środowisku rówieśniczym, a aktywność fizyczna wpajana od najmłodszych lat ma szansę stać się nawykiem w dorosłym życiu.
Jolanta Hajduk