2017/18

5 grudnia 2017 r. o godz. 17:00 wolontariusze naszej szkoły: Julia Łukomska, Natalia Chojnacka, Damian Ziółek, Patrycja Mazan, Karol Stępień, Ania Szczepanowska, Maria Senderowska, Patrycja Krawczyk oraz opiekunki SKW: p. Elżbieta Skierska-Markowicz i p. Ewa Majcher, świętowali Międzynarodowy Dzień Wolontariusza.

Podczas uroczystej gali, która odbyła się w sali koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga
w Radomiu, prezes SCM „Arka” ks. Andrzej Tuszyński podziękował wszystkim wolontariuszom mówiąc m.in.
Dziękuję za waszą pracę, dziękujemy za wasze serca, za wasze oddanie i za to, że tak wiele robicie na rzecz innych. Dzisiaj pół tysiąca ludzi na tej sali reprezentuje 1300 wolontariuszy, którzy działają na rzecz naszego miasta, na rzecz środowiska lokalnego.
Podziękowania wolontariuszom złożył ordynariusz diecezji radomskiej ks. bp Henryk Tomasik.
Bardzo dziękuję wszystkim, którzy tak pochylają się nad drugim człowiekiem. Pragnę złożyć wyrazy wdzięczności wolontariuszom – tym starszym i tym bardzo młodym. To jest piękna wizytówka człowieka, który ma dobre serce, który ma piękne imię: chrześcijanin.
Dziękuję za dobro, które wnosicie do swojego środowiska. Chrystus przeszedł przez ziemię dobrze czyniąc. Jest dla nas wzorem, drogowskazem i przewodnikiem.
Życzę, aby Chrystus wspierał wszystkie inicjatywy, każdy gest dobroci, każdy sposób objawiania własnego dobrego serca – powiedział ks. biskup.
Opiekunom Klubów wręczono podziękowania za całoroczną pracę i zaangażowanie w niesieniu pomocy potrzebującym.
Gala Wolontariatu była okazją do zaprezentowania bogatej działalności i różnorodnych dokonań wolontariuszy z Radomia i okolic. Z przyjemnością oglądaliśmy prezentację ukazującą pracę klubów na rzecz drugiego człowieka. Jeden ze slajdów przedstawiał naszych wolontariuszy podczas akcji „Szlachetna Paczka”. Wspólne świętowanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem.

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 33 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu, ul. Kolberga 5, 26-600 Radom

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ; tel: 48 363 75 73 ; tel./fax: 48 363 73 62