2017/18

10 października 2017 r. uczniowie klasy III d udali się na wycieczkę do Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w celu obejrzenia wystawy pt.: „Poznaj Grzyby – Unikniesz Zatrucia".
Na wystawie dzieci obejrzały atrapy grzybów w otoczeniu przypominającym naturalne środowisko, uczyły się rozróżniać grzyby jadalne od niejadalnych i trujących. Zapoznały się z budową grzyba.
Obejrzały film pt. "Bezpieczne grzybobranie".
Po powrocie do szkoły, wykonały własne modele grzybów, tych które najbardziej im się spodobały. Własnoręcznie zrobionymi grzybami ozdobiły salę lekcyjną.
Zajęcia prowadzone przez pracownika sanepidu były interesującą lekcją przyrody, dostarczyły dzieciom niezapomnianych wrażeń.