2017/18

W dniu 26 września korytarze naszej szkoły rozbrzmiewały wielojęzycznym gwarem
– obchodziliśmy Europejski Dzień Języków Obcych. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem przygotowali prezentacje scenek, piosenek, dialogów, wierszy
i skeczy w językach: japońskim, hiszpańskim, tureckim, niemieckim, rosyjskim, ukraińskim, francuskim, angielskim i włoskim. Pomysłowo przedstawione i wspaniale zaaranżowane prezentacje cieszyły się wielką popularnością.
Organizatorzy – nauczyciele języka angielskiego i niemieckiego – chcieli w ten sposób zachęcić uczniów do przełamywania barier językowych w prezentowaniu umiejętności lingwistycznych przed społecznością szkolną, zachęcić do zdrowej rywalizacji i propagowania postaw szacunku wobec innych kultur. Szkoła została udekorowana napisami w różnych językach, przygotowanymi przez uczniów. Dwuosobowe zespoły reprezentujące klasy 4-7 przystąpiły do konkursu językowego.
Zwycięzcami konkursu zostali:
I miejsce - klasa 7d (Piotr Czyżyk i Mikołaj Ptaszyński),
II miejsce – klasa 7c (Wiktor Hombek) i klasa 5b (Ewa Brudnias i Kajetan Drabik),
III miejsce – klasa 7a (Julia Guziak i Jan Wojcieszek).
Sponsorem nagród dla zwycięzców był Aquapark.
Główny cel obchodów – uświadomienie korzyści płynących z uczenia się języków obcych oraz podkreślenie ich znaczenia i roli w życiu codziennym – z pewnością został osiągnięty.
Organizatorzy Dnia Języków Obcych: nauczyciele języka angielskiego i niemieckiego