2017/18

16.10.2017 klasy 4d i 5b wyruszyły na rajd do Lasu Kapturskiego. Wyprawa rozpoczęła się wędrówką do przystanku autobusowego na ul. Kelles-Krauza.

Stamtąd wyruszyliśmy na nasz rajd autobusem nr4. W radosnych nastrojach dotarliśmy do ulicy Warszawskiej skąd już pieszo przeszliśmy do lasu. Na miejscu, dzięki pomocy pana leśniczego, rozpaliliśmy ognisko i upiekliśmy kiełbaski. Później szukaliśmy grzybów, budowaliśmy szałas oraz graliśmy w różne gry. Naszym celem jednak był rajd, a więc wędrówka przez leśne i łąkowe bezdroża. Zadanie zrealizowaliśmy wzorowo, męcząc się i pocąc podczas szybkiego marszu. Niektórzy nawet zgubili buty lub skąpali się w błocie wielkich kałuż, które musieliśmy ominąć. Klasa 5b trasę wędrówki porównywała do bezdroży Afryki z książki „W pustyni i w puszczy”, jednak nie była ona tak długa. Po pokonaniu drogi dotarliśmy zmęczeni, ale i szczęśliwi na przystanek 4, skąd dojechaliśmy do celu i przyszliśmy pod szkołę. Rajd był wspaniały, pogoda nam dopisała i chętnie powtórzymy taką formę świętowania Dnia Chłopaka, tylko może już na nieco dłuższej trasie.