2017/18

Miła jest praca skończona.
(Cyceron)

W dniu 4 września 2017 roku słowa rzymskiego filozofa nieprzypadkowo stały się mottem Miejskiej Inauguracji Roku Szkolnego 2017/2018, która w tym roku – również nie przez przypadek -  miała miejsce właśnie w naszej szkole.

Po ponad 50 latach funkcjonowania PSP nr 33 doczekaliśmy się nowego budynku dydaktycznego ze wspaniałą salą gimnastyczną. Prace budowlane zostały zakończone, a prace dydaktyczno-wychowawcze – jak stwierdzili młodzi konferansjerzy: właśnie się rozpoczną. Szkoła już nas woła, szkoła nas zaprasza… - wyśpiewał też chór szkolny Wesołe nutki.
 Część oficjalną uroczystości rozpoczęła msza święta w kościele Matki Bożej Królowej Świata pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Biskupa Diecezji Radomskiej Henryka Tomasika. Następnie w nowej sali gimnastycznej odbyła się Miejska Inauguracja Roku Szkolnego 2017/2018, w której uczestniczyli: Proboszcz Parafii Matki Bożej Królowej Świata ksiądz Ireneusz Gizan oraz ksiądz dyrektor Mirosław Prasek, Prezydent Miasta Radomia pan Radosław Witkowski, Wiceprezydent Miasta Radomia pan Konrad Frysztak, Dyrektor Wydziału Edukacji pani Anna Ostrowska, przedstawiciele Rady Miejskiej, posłowie – p. Leszek Ruszczyk i p. Robert Mordak, przedstawiciele związków zawodowych, panie i panowie Radni z naszego okręgu, dyrektorzy zaprzyjaźnionych szkół i placówek oświatowych, rodzice i oczywiście uczniowie oraz nauczyciele.
 Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Diecezji Radomskiej Henryk Tomasik poświęcił nowy budynek szkolny. Następnie zaproszeni goście wraz z przedstawicielami władz na czele z panem Prezydentem Radosławem Witkowskim i dyrektorem szkoły panem Andrzejem Tomczykiem przecinając wstęgę oficjalnie otworzyli nowy budynek dydaktyczny. Uczniowie zaś tańcem, śpiewem i pantomimą radośnie zainaugurowali rok szkolny 2017/2018. Życzyli swoim koleżankom i kolegom, Dyrekcji szkoły i nauczycielom dobrej pracy zakończonej sukcesami w myśl słów: Miła jest praca skończona. Ostatnią niespodzianką podczas uroczystości było ślubowanie pierwszoklasistów. Pasowania na uczniów szkoły symboliczną kredką dokonali: Prezydent Radomia p. Radosław Witkowski, wiceprezydent Radomia p. Konrad Frysztak, poseł p. Leszek Ruszczyk, Dyrektor Wydziału Edukacji p. Anna Ostrowska oraz Dyrektor Szkoły p. Andrzej Tomczyk.
 Za wspaniałe przeżycia, wszelkie ciepłe słowa, złożone życzenia i obecność na Miejskiej Inauguracji Roku Szkolnego 2017/2018  w PSP nr 33 dziękuje dyrektor szkoły -

Andrzej Tomczyk.

Relacja "Echa Dnia" - kliknij tu.