W dniach 16-18 czerwca 2020 r. uczniowie naszej szkoły podjęli wyzwanie sprawdzenia własnych umiejętności podczas egzaminu ósmoklasisty. I choć warunki były  specyficzne, to stres i wysiłek taki sam jak każdego roku.

Zmagania zaczęliśmy od języka polskiego. W tym roku nie było rozprawki. Uczniowie mieli za to do napisania przemówienie o książkach lub opowiadanie. Drugiego dnia w pocie czoła rozwiązywaliśmy zadania matematyczne -  przeważały zadania praktyczne, nie brakowało ułamków i pierwiastków. Trzeci dzień to test z języka angielskiego – dla wielu najprzyjemniejszy.

Po egzaminie uczniowie mieli bardzo pozytywne odczucia, więc… nie taki diabeł straszny, jak go malują.

Były nerwy, ale wszystko się udało.