Maria Konopnicka

Śmieją się cichutko

I szepcą mi skromnie:

„Nie zapomnij o mnie”.

Dzień Niezapominajki obchodzimy 15 maja. W tym dniu szczególnie promujemy walory polskiej przyrody i różnorodność ekologiczną. Kwiat „nie-zapominajka” kojarzy się z potrzebą zachowania w pamięci ważnych chwil w życiu, osób, sytuacji, miejsc czy też lokalnych tradycji. Święto to zachęca do pamiętania o bliskich, o życzliwości oraz do otwarcia się na drugiego człowieka.

Decyzją Samorządu Uczniowskiego w naszej szkole był to też Dzień Koloru Niebieskiego. Każdy uczeń mógł przesłać drogą elektroniczną swoje zdjęcie z wyeksponowaniem koloru niebieskiego. Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły stanęli na wysokości zadania i aktywnie wzięli udział w akcji.

Wszystkim bardzo dziękujemy!!!