Aktualności

W dn. 06.03. – 08.03. 2020 r. pod opieką p. Elżbiety Skierskiej-Markowicz 11 wolontariuszy wyruszyło na rekolekcje do Ośrodka Edukacyjno – Charytatywnego „Emaus” , który znajduje się na przepięknych terenach leśnych w miejscowości Turno.

Rekolekcjonista - ks. Krzysztof Wróbel mówił o Eucharystii podkreślając, że jest ona Ofiarą i uczy umiejętności ofiarowania siebie. Jest źródłem do stawania się lepszym człowiekiem i bardziej otwartym na potrzeby bliźniego.
Nieodłącznym elementem rekolekcji jest modlitwa. W piątek uczestniczyliśmy w Drodze Krzyżowej.

 

W sobotę wolontariuszy odwiedził ks. bp Henryk Tomasik, który przewodniczył Mszy Świętej. Ksiądz Biskup Ordynariusz dziękował wolontariuszom i opiekunom za zaangażowanie na rzecz pomocy drugiemu człowiekowi. Ania Szczepanowska i Szymon Kilianek w imieniu wolontariuszy podziękowali ks. Biskupowi za wspólną modlitwę i Słowo Boże.
Ks. Robert Kowalski - dyrektor Caritas Diecezji Radomskiej odwiedził wolontariuszy i podkreślił, że spotkanie rekolekcyjne to zebranie nas wszystkich przez Pana Jezusa , żeby na chwilę odpocząć, zanurzyć w łasce Bożej.

Wiktoria Figarska w imieniu wolontariuszy podziękowała organizatorom, opiekunom za zorganizowanie rekolekcji, w czasie których mogliśmy jeszcze bardziej zaprzyjaźnić się z Panem Jezusem i między sobą.


Dziękujemy za zaproszenie i do zobaczenia za rok !!!
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 33 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu, ul. Kolberga 5, 26-600 Radom

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ; tel: 48 363 75 73 ; tel./fax: 48 363 73 62