W zupełnie odmiennych okolicznościach, bo nie w realiach szkolnego życia,

a w zaciszach domowych w ramach kwarantanny, przyłączyliśmy się również i w tym roku do ogólnoświatowej akcji solidarności z osobami z Zespołem Downa

i założyliśmy kolorowe skarpetki.

Przypomnijmy! Kolorowe skarpetki nie do pary to symbol niepowtarzalności, która nie zawsze jest akceptowana przez ludzi.

Wybór 21 marca na obchody Światowego Dnia Zespołu Downa nie jest przypadkowy. Wada ta polega bowiem na tym, że w 21. parze chromosomów osoby z zespołem Downa zamiast dwóch mają trzy chromosomy (inna nazwa wady to trisomia 21).

Serdecznie dziękuję uczniom klas 6a, 7a i 7d za przesłanie zdjęć, a szczególnie za mobilizację całych rodzin do włączenia się w akcję. Życzę zdrowia! #zostańwdomu.

Marzena Wasilewska