Ferie zimowe to wymarzony czas dla dzieci i młodzieży. Dlatego z myślą o nich w naszej szkole zorganizowano półzimowisko w dniach od 10 do 14 lutego 2020 r. Dzieci miały zajęcia od godz. 8.00 do 15.00.

Na zimowisko uczęszczało 46 uczniów w wieku od 7 do 12 lat. Uczestnicy wypoczynku byli podzieleni na cztery grupy, a opiekę sprawowali nauczyciele: Alicja Rutkowska, Iwona Streicher, Iwona Szlanta i Tadeusz Kilijanek. Nad zdrowiem naszych pociech czuwała pani pielęgniarka Wanda Nowak.

Szczegółowo przygotowany program wypoczynku składał się z wielu atrakcyjnych propozycji oraz zajęć propagujących zdrowy styl życia bez nałogów i uzależnień. Każdego dnia odbywały się rozgrywki sportowe, zajęcia plastyczne i taneczne . Dzieci uczestniczyły w wycieczkach do Multikina, Hula Parku i Bałtowa. Brały udział w: Warsztatach Kulinarnych, Pszczelarskich i zajęciach w Mobilnym Planetarium.

Półzimowisko zakończyliśmy wspólną zabawą walentynkową przy utworach znanych wykonawców. Były korowody, kółeczka, pociągi i węże. Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki i podziękowania, które wręczyła pani kierownik Lucyna Stępień.

Oprócz wspanialej zabawy i ciekawych wyjść, uczestnicy zimowiska nauczyli się jak wypoczywać w sposób aktywny i bezpieczny!