Uczniowie klasy 2 d bawili się w teatr. Przygotowali pod kierunkiem wychowawczyni p. Iwony Plewińskiej inscenizację wiersza „Dwanaście miesięcy”.

Każde dziecko wybrało sobie jeden ulubiony miesiąc i nauczyło się o nim na pamięć wierszyka. Przygotowało strój pasujący do danego miesiąca i odpowiedni rekwizyt. Po kilku próbach, gdy już wszystko było gotowe odbył się uroczysty występ.

Dnia 05 lutego 2020 r. do klasy przyszli zaproszeni goście, były to dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie z klasy 1 a. Mali aktorzy zaprezentowali wiersze, zaśpiewali piosenkę „Rok na karuzeli” i złożyli noworoczne życzenia.

Na zakończenie odbyła się zgaduj – zgadula: „Jaki to miesiąc?”, „Jaka pora roku?”. Wszyscy mieli okazję dowiedzieć się – skąd wzięły się nazwy miesięcy, jak powiązać lipiec z lipą, sierpień z sierpem, wrzesień

z wrzosem, maj ze strojeniem się itd. Zabawa w teatr bardzo się dzieciom spodobała i uczniowie dali jeszcze jeden występ dla kolegów i koleżanek ze świetlicy szkolnej. W nagrodę aktorzy otrzymali głośne brawa.