Zapraszamy całą społeczność szkolną do włączenia się w akcję charytatywną Klubu Szkół UNICEF: „Pomoc dla Nigru".

Niger to jedno z najbiedniejszych państw na świecie. Prawie całą powierzchnię kraju pokrywa pustynia Sahara, tylko niewielki obszar zajmują ziemie uprawne.

Przedłużające się susze i powodzie powodują, że nieustannie brakuje tu żywności. Co dziesiąte dziecko jest dotknięte skutkami niedożywienia.

To zagraża ich zdrowiu i życiu.

UNICEF pomaga dzieciom na miejscu, dostarczając specjalną żywność terapeutyczną i mleko, dzięki którym mogą wyzdrowieć. Klub Szkół UNICEF działający w naszej szkole zbiera fundusze niezbędne na zakup żywności terapeutycznej.

Zapraszamy do obejrzenia filmu, dzięki któremu łatwiej będzie zrozumieć, w jak trudnej sytuacji znajdują się mieszkające tam dzieci.

Wolontariusze Klubu Szkół UNICEF będą zbierać datki do puszek. Dziękujemy za nawet najdrobniejsze wsparcie.

Katarzyna Karolik-Ruta

Katarzyna Pyciarz