„Tobie Królu i Panie kłaniają się Radomianie” – to hasło tegorocznego Orszaku Trzech Króli, który w poniedziałek 6 stycznia 2020 r. po raz dziewiąty przeszedł ulicami naszego miasta Radomia. Frekwencja przerosła najśmielsze oczekiwania.

Za Mędrcami szli: ks. bp Henryk Tomasik, przedstawiciele władz oraz licznie zgromadzeni radomianie. Byliśmy obecni również i my – uczniowie PSP nr 33.

W drodze do stajenki obejrzeliśmy inscenizacje przygotowane przez młodzież

z radomskich szkół. Na całej trasie wybrzmiewały kolędy śpiewane przez uczestników.

W ten świąteczny dzień po raz ósmy wędrowaliśmy, by pokłonić się nowo narodzonemu Jezusowi.
Wspólne przeżywanie tej uroczystości było wydarzeniem religijnym, rodzinnym i wspólnoty szkoły. Zarówno uczniowie jak i rodzice wyrazili gotowość do ponownego udziału w orszaku za rok.