W naszej szkole w dniach 6-10 grudnia została przeprowadzona akcja pisania kartek świątecznych pod hasłem „Idą święta, nie o sms-ie, lecz o kartce pamiętaj!”.

Tym samym włączyliśmy się w ogólnopolską kampanię Fundacji „Dbam o mój zasięg”.

Tegoroczna edycja jest drugą z rzędu, a jej cele to:

1.Przeciwdziałanie fonoholizmowi oraz e-uzależnieniom u dzieci.

2.Wzmacnianie więzi rodzinnych.

3.Rozwijanie kreatywności, uzdolnień plastycznych i językowych u dzieci, rozwijanie wrażliwości estetycznej oraz uzdolnień plastycznych dzieci i młodzieży.

4.Kultywowanie tradycji świąt Bożego Narodzenia.

W tych dniach uczniowie klas 6a, 7a i 7d wypisywali przesłane przez Fundację kartki dla podopiecznych Domu Pomocy Społecznej Weterana Walki i Pracy, znajdującego się w Radomiu przy ulicy Wyścigowej 16. Jesteśmy przekonani, że imienne kartki wraz ze świątecznymi życzeniami umilą atmosferę tego szczególnego czasu wszystkim obdarowanym.

Koordynatorka projektu

Marzena Wasilewska