W dniu 10.12.2019 r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 33 w Radomiu odbył się Międzyszkolny Konkurs „Poznaj z nami Stanisława Moniuszkę”.

Była to ósma edycja tego typu imprezy upamiętniającej patrona roku. Sejm Rzeczypospolitej Polskiej wybrał na 2019 rok Stanisława Moniuszkę.

Konkursowi patronowali w tym roku:

Marszałek Województwa Mazowieckiego,
Prezydent Miasta Radomia Radosław Witkowski,
Radomski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Radomiu,
Stowarzyszenie Nauczycieli Polonistów oddział w Radomiu,

a patronatem medialnym objęli nasze przedsięwzięcie:

Radio Plus w Radomiu,
Gość Niedzielny,
Radomska Grupa Mediowa.

Konkurs miał charakter etapowy i przeznaczony był dla uczniów klas 4 - 8 szkół podstawowych.
Do tegorocznej edycji zgłosiło się siedem szkół:

Zespół Szkół Muzycznych, PSP nr 9, PSP nr 13, PSP nr 14, PSP nr 29, PSP nr 31 i PSP nr 33.

Celem konkursu zawsze jest zapoznanie z patronem roku, a także integracja szkół z Radomia i okolic.
Pierwszy etap działań konkursowych, to zazwyczaj przygotowanie pracy plastycznej, która później jest wykorzystana do dekoracji i do jednej z konkurencji. W tym roku dzieci przygotowywały lapbook dotyczący życia i twórczości bohatera roku.
Drugi etap, to zmagania konkursowe w PSP nr 33.
Czteroosobowe drużyny zdobywały punkty w pięciu konkurencjach: w quizie kahoot dotyczącym życia

i twórczości Stanisława Moniuszki, prezentacji lapbooka, wędrowali po sali Stanisława Moniuszki w Operze Narodowej w Teatrze Wielkim w Warszawie, nazywając poszczególne elementy wyposażenia i budowy, zgadywali tytuły utworów twórcy, w konkurencji „Jaka to melodia” oraz działali praktycznie zamieniając się

w „prząśniczki” i zwijając włóczkę z motków w kłębuszki.
W klimat konkursowych zmagań uczestnicy i widzowie zostali wprowadzeni przez muzyków z Zespołu Szkół Muzycznych, którzy wykonali trzy utwory skomponowane przez Stanisława Moniuszkę.

I miejsce zdobyła PSP nr 33,

II miejsce - Zespół Szkół Muzycznych,

III miejsce - PSP nr 9 i ex aequo PSP nr 29.

Gratulujemy!

Dziękujemy redakcjom: Radia Plus, Gościa Niedzielnego i Radomskiej Grupie Mediowej za patronat medialny.

Zapraszamy do przeczytania artykułu na stronie Radia Plus - kliknij tu,

w wydaniu Gościa Niedzielnego

oraz obejrzenia zdjęć na stronie Radomskiej Grupy Mediowej - kliknij tu.

Zdjęcia w galerii