Miś Uszatek, Koralgol, Kubuś Puchatek, Paddington, Yogi, troskliwe misie czy Guminie, małe, duże, brązowe, beżowe, z kokardą i w kamizelce - wszystkie bez wyjątku podbiły nasze serca, by 27 listopada po raz kolejny zawładnąć świetlicą szkolną.

Przybyły z różnych zakątków domowych pieleszy, rozsiadły się na półkach i sprawiły, że chciał nie chciał człowiek uśmiechał się nie tylko do nich. W szczególności cieszyły się maluchy z zerówek oraz uczniowie klas pierwszych: 1b, 1c, którzy wraz z wychowawczyniami oraz nauczycielami biblioteki i świetlicy przygotowali uroczystość. Wyjątkowym gościem spotkania była, znana fanka pluszowych misiów, pani wicedyrektor Lucyna Stępień.

W sposób wyjątkowy potraktowano „misia o małym rozumku”, ale ogromnym sercu, który został logo całego spotkania. On też odwdzięczył się za to wyróżnienie i z pomocą sympatycznej pandy obdarował przybyłych małym słodkim co nieco.

A wiecie skąd się wzięła nazwa „Teddy Bear”, tak popularna dziś na całym świecie? Otóż któregoś razu jeden z towarzyszy Teodora Roosevelta postrzelił podczas polowania małego niedźwiadka. Prezydent, zobaczywszy przerażone zwierzątko, nakazał udzielić mu pomocy i wypuścić na wolność. Historyjka zyskała formę komiksu i została rozpropagowana przez gazety, a producenci zabawek podchwycili pomysł i pluszowego misia nazwali „Teddy Bear”.

Pierwsze misie pluszowe powstały w Europie, następnie były też eksportowane do USA. Nazwa Teddy Bear, wzięła się od zdrobnienia imienia Teodora Roosevelta. Wiąże się z tym historia o niedźwiadku, którego postrzelił podczas polowania jeden z jego towarzyszy. Gdy prezydent zobaczył przestraszone zwierzątko, kazał je wypuścić. Cała historyjka została zobrazowana w komiksie i opublikowana w gazecie. Producenci zabawek podchwycili historyjkę i nazwali pluszowego misia “Teddy Bear”.

Do zobaczenia za rok!