20 listopada to dzień uchwalenia Konwencji o prawach dziecka – najważniejszego dokumentu poświęconego dzieciom. W tym roku przypada 30 rocznica uchwalenia Konwencji.
Polska odegrała szczególna rolę w tworzeniu  światowego systemu ochrony praw dziecka  - była inicjatorem uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Hasło, które przyświecało tegorocznym obchodom to #dlakażdegodziecka. Klub Szkół UNICEF działający w naszej szkole także włączył się  we wspólne świętowanie. Zależało nam na tym, aby uczniowie naszej szkoły poznali prawa dzieci zapisane w Konwencji dlatego przygotowaliśmy mini wystawę poświęconą treści tego jak ważnego dokumentu. Na małych niebieskich serduszkach uczniowie zapisywali najważniejsze  hasła związane ze swoimi prawami. Powstało duże serce niosące ważny przekaz który można podsumować jednym zdaniem: Każde dziecko ma prawo do szczęśliwego dzieciństwa. Zachęcamy do obejrzenia filmu https://www.youtube.com/watch?v=kif9V1XHl0c  Sprawdźcie, co David Beckham mówi o UNICEF.
Katarzyna Karolik-Ruta
Katarzyna Pyciarz.