Sprawdzamy ile waży nasz ulubiony Święty …..

Serdecznie zachęcamy społeczność szkolną do ponownego udziału w akcji charytatywnej „Ile waży Święty Mikołaj”. Akcja, podobnie jak w ubiegłym roku), polega na zbieraniu bilonu (monety o nominałach 1 gr., 2 gr., 5 gr., 10 gr., 20 gr., 50 gr., 1 zł., 2 zł., 5 zł.).

Uczniowie klas 5b i 7a będą zbierali monety (odwiedzą wszystkie klasy)

w środy i piątki do 29 listopada 2019.

8 grudnia 2019 roku, podczas Orszaku Świętego Mikołaja bilon zebrany w szkołach całej Polski zostanie zważony i dowiemy się ile waży nasz ulubiony Święty.

Organizatorem jest  Fundacja Szczęśliwe Dzieciństwo, która od blisko 30 lat prowadzi działania na rzecz wychowania oraz edukacji dzieci i młodzieży. Celem konkursu jest wsparcie funduszu, z którego wypłacane są stypendia oraz wsparcie dla dzieci i młodzieży, wychowanków Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo. Wsparcie umożliwia im rozwój talentów oraz pasji. Dzięki niemu młodzież zdobywa przydatną wiedzę oraz poznaje sposoby na jej praktyczne wykorzystanie. Misją Fundacji jest dobrze wychować młodego człowieka – na osobę silnej wiary, o dojrzałej hierarchii wartości, dobrego i świadomego obywatela oraz patriotę, działającego dla dobra wspólnego i zaangażowanego w życie swojego państwa oraz społeczności lokalnej, sprawnego i skutecznego w działaniu społecznym oraz gospodarczym.

Szkolni organizatorzy akcji:

klasa 5b z wychowawcą – p. Agatą Kwiecień-Żyłą