23 października uczniowie klas ósmych pod opieką wychowawców, nauczycieli

i doradcy zawodowego uczestniczyli w I Radomskim Festiwalu Kariery zorganizowanym w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery pod hasłem Pasja, Profesja, Powołanie.

Podczas tego spotkania uczniowie mogli poznać radomskie firmy między innymi

z branży metalowej i spożywczej, które zaprezentowały swoje sztandarowe produkty.

Część wystawiennicza radomskich firm m.in. Radwag, GGG, Easy Robots, Dürr Poland, Kombud, Fabryka Broni Łucznik, Radmot, zapewniła liczne atrakcje dla zainteresowanych uczniów: zaawansowane technologie w dziedzinie pomiaru masy, diagnostyki auta, automatyki i robotyki. Własne stoiska dla ósmoklasistów przygotowały też też radomskie szkoły ponadpodstawowe.

Zwiedzający uczestniczyli w warsztatach z zakresu programowania robotów, programowania Minecraft, projektowania stron internetowych, elektroniki, automatyki, a także warsztatach odzieżowych, fryzjerskich

i kulinarnych.