Miesiąc wrzesień jest w naszej szkole okresem, kiedy wybierany jest samorząd uczniowski.

Na początku odbyło się spotkanie Samorządów Klasowych, w trakcie którego poinformowano o przebiegu i regulaminie wyborów na przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. Do pełnienia tej funkcji zgłosiły się następujące osoby: Alicja Noga z klasy 8a, Jagoda Jaśkiewicz z klasy 8c, Wiktoria Kucharska z klasy 7a, Anna Szczepanowska z klasy 7d oraz Michalina Kuna z klasy 6a. Po zgłoszeniu swoich kandydatur uczennice rozpoczęły kampanię wyborczą, w trakcie której prezentowały swój program wyborczy. Pod koniec kampanii odbyła się debata kandydatek. W czasie spotkania największe poparcie zdobyła Alicja Noga z klasy 8a. Po debacie obowiązywała cisza wyborcza. Uczniowie mieli czas na podjęcie ostatecznej decyzji, na kogo oddadzą swój głos.
Wybory do Samorządu odbyły się 24 września. Opiekę nad wydarzeniem sprawowali: Opiekunka S.U. i nauczyciele naszej szkoły. W czasie głosowania uczniowie najpierw odnotowali swoją obecność na listach, a następnie przystąpili do głosowania. Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2019/2010 została Wiktoria Kucharska z klasy 7a, która otrzymała 259 głosów poparcia.
Gratulujemy nowej przewodniczącej, jednocześnie życząc samych sukcesów w pracach na rzecz społeczności szkolnej.