Aktualności

Wakacje, wakacje, bo wakacje są od tego,
aby bawić się, aby bawić się na całego!

 

Bardzo szybko minął upragniony przez wszystkich czas wakacji. Czas odpoczynku od szkolnych obowiązków, błogiego lenistwa i licznych podróży.  Z tego faktu najbardziej cieszą się dzieci. Każdy z nas wybiera swoje ulubione formy i miejsca  wypoczynku. Jedni odpoczywają w górach a inni nad morzem.                               

 

Tegoroczne wakacje wielu uczniów  PSP 33, w ramach innowacji pedagogicznej ,,Siatkarska Brać", spędziło na Obozie Siatkarskim Akademii 33 dziewcząt w Przesiece  koło Karpacza.  Obóz miał charakter sportowo- wypoczynkowy. Opiekę na wychowankami sprawowali panowie: K. Kubika, W. Peryt i pani I. Włodarczyk- była wychowanka, pierwszy kapitan Zespołu Seniorskiego E. Leclerc Radomka Radom.

 

Grupa brała udział w treningach specjalistycznych z zakresu piłki siatkowej oraz w  wycieczkach krajoznawczych. Obozowicze wędrowali  licznymi szlakami górskimi, które zachwycały pięknymi widokami. Zwiedzili Zamek Chojnik usytuowany na szczycie góry Chojnik w Karkonoszach.   Podziwiali Wodospad Podgórnej największą atrakcję Przesieki. Wspięli się na Śnieżkę, najwyższy szczyt Karkonoszy i Sudetów, skąd rozciągały się niezapomniane widoki. Mieli także okazję  relaksować się  w parku wodnym i  w basenach termalnych położonych w uzdrowiskowej dzielnicy Jeleniej Góry - Cieplicach.    
Ponadto po powrocie  uczestniczyli w treningach przygotowujących do rozgrywek w sezonie 2019/2020.

Niezapomnianych wrażeń dostarczył również pobyt wychowanków nad morzem w Jastrzębiej Górze zorganizowany przez Oratoryjne Stowarzyszenie ,,Radość’’. Podczas wypoczynku o bezpieczeństwo dzieci dbały panie: A. Pukas, E. Zajączkowska, A. Sobstyl i I. Streicher.
Podopieczni zwiedzili Fokarium. Przemierzyli najdłuższy Szlak Militarny na Półwyspie Helskim, gdzie można spotkać militaria z okresu II wojny światowej. W Gdańsku spacerowali zabytkowymi uliczkami Starówki. Zaś  w Gdyni zachwycali się bogactwem  fauny i flory świata podwodnego w Akwarium Gdyńskim. Oprócz tego codziennie wypoczywali nad morzem, brali udział we wspólnych zabawach, rozgrywkach piłkarskich na boisku.                       
Nie zabrakło także elementów wychowawczych. Uczniowie uczestniczyli w spotkaniach na temat najważniejszych wartości w życiu, spotykali się na modlitwie oraz nabywali sprawności przydatnych  w codziennym funkcjonowaniu.
Jak widać leni wypoczynek naszych uczniów był pełen radości i niezapomnianych wrażeń. Wakacyjne wspomnienia pozostaną na długo w pamięci.

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 33 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu, ul. Kolberga 5, 26-600 Radom

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ; tel: 48 363 75 73 ; tel./fax: 48 363 73 62