Zgodnie ze staropolską tradycją tymi słowami dyrektor szkoły pan Andrzej Tomczyk rozpoczął Bal Ósmoklasistów.

W rytm dźwięków Poloneza Wojciecha Kilara wspaniały taniec poprowadzili

z uczniami klas ósmych dyrektor szkoły pan Andrzej Tomczyk oraz wicedyrektor szkoły pani Liliana Terkner.

Młodzież, pod kierunkiem pań Barbary Wrzask i Małgorzaty Łukasiak, zachwyciła perfekcyjnym wykonaniem wielu trudnych figur krokiem dostojnego chodu po liniach krętych i prostych.

W oczach wychowawczyń, nauczycieli i rodziców zakręciła się niejedna łza wzruszenia, a gromkie brawa publiczności były zasłużoną nagrodą dla wykonawców.

Po fotograficznej sesji był czas na poczęstunek. Następnie do wspólnej zabawy zachęcili Emilka i Janek, którzy wraz ze swoimi partnerami z Akademii Tańca zaprezentowali kilka tańców towarzyskich.

Doskonałą oprawę muzyczną zapewnił prowadzący DJ, który wyśmienicie bawił młodzież i dorosłych tak, że każdy z uczestników balu czuł się gwiazdą parkietu. Bal był wspaniały. Nikomu nie zabrakło sił, aby bawić się na parkiecie do przysłowiowego białego rana.

Nad bezpieczeństwem uczestników i przebiegiem uroczystości czuwali odpowiedzialni organizatorzy balu, czyli wspaniali Rodzice ósmoklasistów.

Serdeczne podziękowania dla Komitetu Organizacyjnego składają uczestnicy balu i przybyli goście:

Niech żyje bal!