Uczniowie z klasy 4d wzięli udział w projekcie Deutsch hat Klasse – Niemiecki ma klasę, którego organizatorem jest Goethe – Institut.

Wielu uczniów z klasy 4d uczestniczyło w roku szkolnym 2018/2019 w dodatkowych zajęciach z języka niemieckiego. Celem zajęć było zainteresowanie uczniów nauką tego języka.

Wiadomości z zakresu leksyki oraz gramatyki na poziomie klasy 4, które uczniowie zdobyli na tych zajęciach, zastały wykorzystane w projekcie Deutsch hat Klasse.

Klasa 4d przygotowała w języku niemieckim kilka plakatów edukacyjnych, które zostały przesłane do Goethe – Institut.

Celem udziału w projekcie było promowanie nauki języka niemieckiego, współudział uczniów w życiu szkoły oraz stworzenie atmosfery i warunków w klasie sprzyjających nauce języka obcego.

Uczniowie, którzy wzięli udział w tej ciekawej przygodzie, związanej z językiem niemieckim otrzymali pamiątkowe dyplomy od Goethe – Institut.