W dniu 10 czerwca 2019 r. uczniowie klas 5 - 8 obejrzeli przedstawienie profilaktyczne zatytułowane „Żyję - zdrowo, wybieram mądrze”.

Aktorzy - uczniowie z klasy 8a i 8d - promowali zdrowy styl życia, trzeźwość, abstynencję oraz ukazali pułapkę uzależnienia od internetu. Zwrócili uwagę odbiorców na problemy związane z kształtowaniem postaw wobec używek oraz uzależnień behawioralnych. Pobudzili do refleksji nad wartością zdrowego stylu życia.

Poszczególne klasy rywalizowały ze sobą odpowiadając pisemnie na pytania dotyczące treści zawartych

w przedstawieniu.