Uczniowie naszej szkoły uczestniczą w wielu innowacyjnych przedsięwzięciach. Jednym z nich jest nowoczesna aplikacja pomagająca szybko i skutecznie opanować angielskie słownictwo.

Milo nam poinformować, iż nasza szkoła otrzymała Certyfikat Jakości Kształcenia w uznaniu skutecznego wykorzystania innowacyjnego systemu optymalizacji nauki słownictwa Insta.Ling.

Czym jest Program Insta.Ling dla Szkół?

Insta.Ling jest aplikacją do szybkiej i skutecznej nauki słówek języków obcych oraz ortografii języka polskiego. Zadaniem nauczyciela jest przydzielanie słówek z realizowanego w szkole materiału, a uczniowie poprzez platformę Insta.Ling powtarzają je w dogodnym dla siebie momencie.

Nauka odbywa się w formie quizu, którego zakres jest indywidualnie dobrany do aktualnych umiejętności ucznia, dzięki czemu uczniowie nie są nadmiernie przeciążeni materiałem do opanowania, nie tracą też czasu na powtórki znanych im świetnie słówek.

Aplikacja jest bezpłatna, dostępna on-line za pośrednictwem przeglądarki internetowej, można z niej korzystać nie tylko w domu, na komputerze stacjonarnym, ale także na tabletach i telefonach komórkowych.

Zadaniem ucznia, który przystąpił do Programu, jest systematyczne logowanie się do Insta.Ling za pomocą loginu i hasła przekazanego przez nauczyciela i wykonanie powtórki około 20 słówek, co przeciętnie zajmuje od 5 do 10 minut. Po każdej wykonanej sesji nie tylko uczeń ale także rodzic (jeśli zaloguje się do systemu) oraz nauczyciel dostają raport oceniający systematyczność i postępy w nauce. Po każdym tygodniu i miesiącu pracy system ocenia postępy tygodniowe i miesięczne każdego ucznia wystawiając adekwatne oceny.

Aplikację Insta.Ling w naszej szkole wykorzystują w pracy z uczniami panie: Agata Kwiecień-Żyła i Katarzyna Pyciarz, które otrzymały certyfikaty potwierdzające regularną pracę uczniów i nauczycieli.

Serdecznie zachęcamy do systematycznej pracy z programem, ponieważ poszerza ona zasób słownictwa uczniów w sposób ciekawy, przyjemny i wymagający niewielkiego lecz systematycznego wysiłku.

Więcej informacji znajdziecie na stronie: https://instaling.pl/

Agata Kwiecień-Żyła